Co od Vás dostanou děti k Vánocům?

09.12.2018

Když jsme se Mimi ptali, co by ráda našla pod stromečkem, bez váhání vystřelila "Přála bych si novou autosedačku!". Říkala jsem si, tak to by bylo hodně drsný nadělit 3leté holčičce pod stromeček prostě autosedačku.

Napadlo mě dokoupit jí k modelíně PlayDoh pečící sadu s troubou. Pak jsem se jeden den dívala, jak si hraje. Troubu si vyrobila ze židle, pečící sadu posbírala všemožně po bytě a byla naprosto spokojená. Dál Mimi miluje MegaBlock kostičky, chystala jsem se ji objednat sérii s Plamínkem a čtyřkoláky. Mimi mě ale opět předstihla, zapojila svojí fantazii a začala si je sama vyrábět z kostiček, které už má doma. Nakonec jsem si ještě vzpomněla na oblíbené letadlo Prášek Skočdopole. Toho si Mimi pro změnu vyrobila před pár dny z papíru, k němu i všechny jeho kamarády hasiče a rekvizity potřebné pro hru "Maminko hoříš".

A tak mi došlo, že je Emily naprosto v pohodě. Vlastně si hraní užívá hned dvakrát. Napřed výrobou všeho potřebného a pak samotnou hrou.

Výroba hasiče Práška Skočdopele
Výroba hasiče Práška Skočdopele

Věděli jste, že cílem všech programů pro nadané děti je hlavně rozvoj představivosti a kreativního myšlení? A všimli jste si někdy, že malé děti mají bez těch všech plastových (nebo klidně dřevěných, papírových, kovových ...) napodobenin dětských hrdinů a "věcí pro dospělé", dokonalou představivost a kreativní jsou naprosto přirozeně? Já ještě před třemi lety, jedním dítětem a prací na těch programech vlastně ani ne.

Nejnovější dílo "Emily jede na skejtu v blátivé kaluži", aneb "Když necháte dítě 5 minut o samotě".
Nejnovější dílo "Emily jede na skejtu v blátivé kaluži", aneb "Když necháte dítě 5 minut o samotě".

P.S.: Pokud by Vám bylo naší Emilky líto, protože pod stromečkem od nás nenajde hračky, nemusí. Ona má totiž ještě spoustu babiček, dědečků, tetiček a strejčků ...