Plážová školka

30.06.2018

S Mimi jsme si na pláži kopaly jámu a v tom k nám přišel kluk a začal se na něco italsky ptát. Zeptala jsem se ho jestli umí anglicky, on mávl rukou a začal si s náma hrát :). Během 10 minut jsme okolo sebe měly dalších šest dětí. Takovou malou plážovou školku. Nikdo z nich neřešil, jak kdo mluví. Děti dohromady vymyslely tolik "projektů". Odbíhaly a příbíhaly, jak se jim to hodilo. Bavily se, dohadovaly se, hrály si. Vlastně to byl jeden z nejhezčích plážových dní ;). Na Italech nejvíc milujeme to, že nechávají být děti dětma. Mají je rádi takové, jaké jsou!
Do teď jsem měla největší obavu při cestování z toho, že Mimi bude sama bez kamarádu. Dnes mi došlo, ze právě to jí dáva možnost svobodně si vybrat takový kamarády, s kterýma jí je fajn a může být sama sebou! 💪🏼


Když někdo zase přijde s evergreenem, že se Mimi nezačlení do kolektivu, když si dělá co chce 😆. Jak je vidět, tam kde jí je fajn si vede dost obstojně i v cizí řeči. A tam kde neni? Nevidím důvod, proč by se do takoýho kolektivu vůbec začleňovat měla.